Kurumsal Bilgiler Ana Sayfa

Hakkımızda

Hayatına, su bazlı P.V.Ac mobilya tutkalları üreterek başlayan BETA Kimya A.Ş. 1987 senesinde İstanbul’da kurulmuştur.1996 yılında Aydın Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan ilk fabrikamız faaliyete geçmiş; 2007 yılında, Aydın fabrikamızdaki tüm üretim tesisimiz İstanbul Tuzla’da ileri teknoloji ile kurduğumuz yeni fabrikamıza taşınmıştır. 2010 yılında yine Tuzla’da kurduğumuz bir diğer üretim tesisimiz ile birlikte ahşap ve inşaat sektörüne yönelik yeni yapıştırıcı ve kimyasallarımız ile üretimlerimizi arttırdık. Daha sonra sırasıyla 2013 ve 2016 yıllarında iki yeni üretim tesisi de açarak toplam üretim lokasyonunu 4'e çıkarmıştır.

BETA KİMYA A.Ş. TİM verilerine göre 2016 yılında ihracatta Türkiye'nin ilk 1000 firması içinden 791. sırada yer almıştır. Bu başarısının yanı sıra firmamız 2011 yılından beri, kesintisiz olarak "yapıştırıcılar" kategorisinde Türkiye ihracat birincisidir. Firmamız ayrıca ISO'da Türkiye'nin en büyük ikinci 500 firması içerisinde yer almaktadır. Bu başarılarının yanı sıra firmamız Ar-Ge'ye en çok yatırım yapan 250 firma arasındadır. 2018 yılı itibarı ile yaptığımız yatırımlarımız ve projelerimiz ile Türkiye'nin Ar-Ge merkezlerinden biri konumuna gelmiş bulunmaktayız.  Yine 2018 senesi içerisinde firmamızın kurumsallaşması ve markamızı yurtdışında da en iyi şekilde temsil edebilmek adına Turquality Marka Programı'na dahil edilmiş bulunmaktayız.

Her geçen gün yatırımlarımız artmakta ve hep daha iyiye ve daha güzele doğru ilerlemekteyiz. Yüksek kaliteli ham maddelerle üretilen tutkal ve yapıştırıcılarımız, Kalite Kontrol laboratuarımızda yapılan test sonuçlarına göre, garantimiz altında piyasaya sunulmakta ve kullanılmaktadır. Yıllardır değişmeyen, standart kaliteli ürünlerimiz, APEL ve MİTREAPEL markalarımızı doğurmuş ve Beta Kimya’nın özellikle Mobilya ve Ahşap Sanayinden, Yapı’ya 7 farklı ana endüstride 100’e yaklaşan ürün çeşidiyle piyasada saygın bir konuma ulaşmasını sağlamıştır. Ürün çeşitliliğimizin de artmasıyla birlikte iç ve dış pazara yönelik çalışmalarımız hızlanarak devam etmektedir. Ayrıca İngiltere ve Dubai’de kurulu şirketlerimiz ile farklı coğrafyalarda büyüme stratejisini burada kurulu lokal ofislerimizle sağlamaktayız. Beta Kimya olarak sadece Yurtiçi Pazarda değil komşu ülkelerimiz başta olmak üzere, Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Asya Pasifik ülkelerinde de hızla yayılmaktadır. Dünya pazarında sağlam bir yer edinebilmek amacıyla, AR-GE ve sektörel yatırımlarımız da sürecektir.